Gdzie zjeść w Krakowie

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Pośród wielu alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do makaronu. restauracja włoska Bianca Kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film