Tradycyjna kuchnia polska

Jeśli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i niejednokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są faktycznie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

W najwyższym stopniu zwykłymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również znaleźć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.